Portal - Stary Sącz
polski Strona główna
Czwartek - 17 czerwca 2021 Laury, Leszka, Marcjana      "Jako przeciwwagą dla tak wielu trudów życia niebo dało człowiekowi trzy rzeczy: nadzieję, sen, i śmiech". Immanuel Kant Zespół Pokolenie Jana Pawła II

Aktualności
Irlandia po raz drugi
Zaproszenie do zespołu
ŚDM z Pokoleniem JP2
Zdjęcia z 10-cio lecia w galerii
10-cio lecie zespołu
koncert w Nałęczowie
Kanonizacja JP II
Zaproszenie na uroczystości związane z kanonizacją Jana Pawła II
Krościenko.VII rocznica śmierci Papieża
Zespół w Zakopanem
Warsztaty w Irlandii
Zakończył się Festiwal Strefa Chwały 2011
Festiwal Strefa Chwały
Beatyfikacja Jana Pawła II
VI rocznica śmierci JP II Stary Sącz, Rytro
Zagłosuj na nasz utwór pt."Papież"
Cudowny koncert "Rodzina miłością silna"
Koncert ku czci św. Kingi
Koncert na PDM i w Miłosierdziu Bożym w St. Sączu
Rekolekcje i warsztaty gospel w Gródku
V rocznica śmierci Jana Pawła II
IRLANDIA- artykuł
Irlandia- cudowne koncerty, wspaniali ludzie.Zobacz www.youtube.com/watch?v=BljtaaQZ9m4
Ołtarz Papieski 10-cio lecie wizyty
10-cio lecie wizyty Papieża
Koncert w Staszowie
Festyn przy kościółku kolejowym
Msza Św. dla motocyklistów
02 kwietnia w Leżajsku
Nagrywamy plytę
Adoracja i koncert w Przyszowej
60-cio lecie LO w Starym Sączu
Papieskie Dni Mlodych
Koncert ewangelizacyjny w Kalwarii Zebrzydowskiej
Koncert w więzieniu
PARYŻ-FRANCJA
Rekolekcje Wielkopostne
Koncet kolęd
O nas samych
VII Dzień Papieski
VIII Rocznica wizyty Ojca Świętego
warsztaty formacyjno-muzyczne
Rocznica śmierci papieża
RZYM-WŁOCHY

Wyszukiwarka

 
2009-10-04 PARYŻ-FRANCJA


Dnia 28.03.2008r. zespół Pokolenie JP II udał się do Francji, aby wziąć udział w obchodach III rocznicy śmierci Jana Pawła II i zaprezentować zgromadzonym tam wiernym, repertuar poświęcony pamięci Ojca Świętego.
Pierwszy dzień swojego pobytu w Paryżu młodzi artyści poświecili na wypoczynek, odnalezienie się w nowym miejscu oraz próby przed występem. W niedziele Miłosierdzia Bożego, zespół przygotował oprawę muzyczną Mszy świętych w polskim Kościele Św. Genowefy, a po nich zaprezentował utwory poświęcone pamięci Papieża Jana Pawla II. Opierając się na tym wspaniałym przesłaniu wypowiedzianym przez Ojca Świętego w Starym Sączu w 1999r. które brzmi- Nie lękajcie się być świętymi" a które jest zarazem tytułem
12 –sto minutowego utworu skomponowanego przez opiekuna zespołu Mieczysława Zagórowskiego i zaaranżowanego przez Magdalenę Zagórowską, młodzież przypominała, jak wiele dokonał Papież Polak i co nam po sobie pozostawił. Czas poświecony na program artystyczny przyniósł chwilę zadumy, rozmyślania nad doczesnością, a także wywołał wielkie wzruszenie wśród Polakow żyjących na emigracji oraz łzy radości i dumy , z Papieża Polaka.

Kolejne dni zespół poświecił na zwiedzanie stolicy, podziwiane piękna Francji, a także spędzenie wolnego czasu w gronie przyjaciół. Od początku wyjazdu artystom towarzyszyła modlitwa i wsparcie ks. Henryka Homoncika, który jest duchowym opiekunem zespołu. Czas we Francji mijał bardzo miło, ale także i szybko, toteż we wtorek 1.04.2008 r. młodzież musiała powrócić do kraju.

Podsumowując nasz pobyt w Paryżu ,jesteśmy bardzo z niego zadowoleni, ponieważ przyniósł nam dużo radości i przede wszystkim satysfakcji, że bierzemy udział w ewangelizacji, że możemy dawać ludziom radość i głosić dobrą nowinę, a przede wszystkim przypominać nauki i przesłania Ojca Śwętego Jana Pawła II. Włożyliśmy dużo wysiłku w przygotowania do wyjazdu, by potem cieszyć się z końcowych efektów, które naprawdę były zaskakujące. W końcu robimy to co lubimy.
W imieniu całego zespołu chcieliśmy bardzo podziękować Pani Halinie Wójcik, bez której po prostu tego wyjazdu by nie było.


Katarzyna Sławiec....
Kasia Sławiec
© Wszelkie prawa zastrzezone     INTERAKTYWNA POLSKA
Webmaster: IAP