Portal - Stary Sącz
polski Strona główna
Czwartek - 17 czerwca 2021 Laury, Leszka, Marcjana      "Jako przeciwwagą dla tak wielu trudów życia niebo dało człowiekowi trzy rzeczy: nadzieję, sen, i śmiech". Immanuel Kant Zespół Pokolenie Jana Pawła II

Aktualności
Irlandia po raz drugi
Zaproszenie do zespołu
ŚDM z Pokoleniem JP2
Zdjęcia z 10-cio lecia w galerii
10-cio lecie zespołu
koncert w Nałęczowie
Kanonizacja JP II
Zaproszenie na uroczystości związane z kanonizacją Jana Pawła II
Krościenko.VII rocznica śmierci Papieża
Zespół w Zakopanem
Warsztaty w Irlandii
Zakończył się Festiwal Strefa Chwały 2011
Festiwal Strefa Chwały
Beatyfikacja Jana Pawła II
VI rocznica śmierci JP II Stary Sącz, Rytro
Zagłosuj na nasz utwór pt."Papież"
Cudowny koncert "Rodzina miłością silna"
Koncert ku czci św. Kingi
Koncert na PDM i w Miłosierdziu Bożym w St. Sączu
Rekolekcje i warsztaty gospel w Gródku
V rocznica śmierci Jana Pawła II
IRLANDIA- artykuł
Irlandia- cudowne koncerty, wspaniali ludzie.Zobacz www.youtube.com/watch?v=BljtaaQZ9m4
Ołtarz Papieski 10-cio lecie wizyty
10-cio lecie wizyty Papieża
Koncert w Staszowie
Festyn przy kościółku kolejowym
Msza Św. dla motocyklistów
02 kwietnia w Leżajsku
Nagrywamy plytę
Adoracja i koncert w Przyszowej
60-cio lecie LO w Starym Sączu
Papieskie Dni Mlodych
Koncert ewangelizacyjny w Kalwarii Zebrzydowskiej
Koncert w więzieniu
PARYŻ-FRANCJA
Rekolekcje Wielkopostne
Koncet kolęd
O nas samych
VII Dzień Papieski
VIII Rocznica wizyty Ojca Świętego
warsztaty formacyjno-muzyczne
Rocznica śmierci papieża
RZYM-WŁOCHY

Wyszukiwarka

 
2009-10-04 IRLANDIA- artykuł


Dnia 24 czerwca 2009 roku zespół Pokolenie JPII wraz z duchowym opiekunem ks. Henrykiem Homoncikiem udał się do Irlandii, aby wziąć udział w wielu Mszach Świętych, koncertach, a także zaprezentować zgromadzonym tam wiernym utwór poświecony pamięci Papieża Rodaka – Jana Pawła II.
Po przybyciu na lotnisko młodych artystów przywitał ks. Janusz Ługowski - Duszpasterz Polaków w Diecezji Meath, oraz kilkoro przedstawicieli Polonii. Pierwszy dzień swojego pobytu młodzież poświeciła na wypoczynek, odnalezienie się w nowym miejscu oraz próby przed występami. Kolejne dni mijały we wspólnych modlitwach, Mszach Św. i koncertach. (Dublin, Tullamore i Navan, gdzie odbyły się Msze dla Polonii, irlandzkich sióstr zakonnych, a także chorych dzieci przebywających w szkole specjalnej). Czas poświecony na 12 minutowy program artystyczny, skomponowany przez opiekuna zespołu Mieczysława Zagórowskiego i zaaranżowanego przez Magdalenę Makowską - Zagórowską pozostawił chwilę zadumy i refleksji. Wywołał także wielkie wzruszenie wśród Polaków, przyniósł także wiele łez, ale warto zaznaczyć, że były to łzy radości i dumy z Papieża Polaka.
Polacy przebywający na emigracji przygotowali dla zespołu wiele wpaniałych atrakcjii.Odwiedziliśmy Trim gdzie znajdują się ruiny jednego z najstarszych i największych zamków w Irlandii. Dzięki świetnej organizacjii opiekujących się nami osób odbyliśmy wspaniałą wycieczkę po wielu ciekawych miejscach w Irlandii. Dzięki niej, Pokolenie JPII miało okazję zobaczyć Góry Wiklow, Glendalough z najstarszym cmenarzem czy też Bray – a tam Morze Irlandzkie .Po drodze odwiedziliśmy również historyczny Johny Fox Pub z tysiącami staroci-jakby irlandzki skansen.Warto dodać ze Pub ten odwiedziło wiele znanych ludzi jak np: Prezydent USA J.Clinton, Prezydent Czech W. Hawel czy nasz Premier Jerzy Buzek. Oczywiście nie ominęliśmy Dublina, a szczególnie miejsca gdzie Jan Paweł II odprawił Mszę Św. tj - największego spośród stolic Europy parku mieszczącego się w mieście -Phoenix Park.Tam pod krzyżem upamiętniającym wizytę Papieża odmówiliśmy modlitwę o beatyfikacę Jana Pawła II. Warto zaznaczyć, że przez cały czas pobytu w Irlandii była piękna, na ogół słoneczna pogoda, prawie jak na specjalne zamówienie ;)

Podsumowując nasz pobyt w Irlandii jesteśmy bardzo szczęśliwi, że mieliśmy okazję tam być, dać tyle udanych i satysfakcjonujących koncertów, a także poznać tylu wspaniałych i życzliwych ludzi. Z całego serca chcieliśmy podziękować ks. Januszowi, który zawsze w dobrym humorze, z uśmiechem na twarzy towarzyszył nam, wspierał i troszczył się o nas. Równie gorąco dziękujemy Madzi i Krzysiowi Makowskim, oraz wszystkim Polakom z Navan, którzy zajęli się przygotowaniami do naszego przyjazdu, bez których po prostu by go nie było, którzy od samego początku naszego przyjazdu angażowali się we wszystko co robiliśmy, byli zawsze chętni do pomocy, tworząc tym samym rodzinną atmosferę.Dziękujemy również ludziom z Tullamore za pyszne jedzonko.
W naszej pamięci na zawsze pozostanie obraz niezapomnianego miejsca, niezapomnianych chwil, niezapominanych ludzi...


....
Kasia S.
© Wszelkie prawa zastrzezone     INTERAKTYWNA POLSKA
Webmaster: IAP