Portal - Stary Sącz
polski Strona główna
Czwartek - 17 czerwca 2021 Laury, Leszka, Marcjana      "Jako przeciwwagą dla tak wielu trudów życia niebo dało człowiekowi trzy rzeczy: nadzieję, sen, i śmiech". Immanuel Kant Zespół Pokolenie Jana Pawła II

Aktualności
Irlandia po raz drugi
Zaproszenie do zespołu
ŚDM z Pokoleniem JP2
Zdjęcia z 10-cio lecia w galerii
10-cio lecie zespołu
koncert w Nałęczowie
Kanonizacja JP II
Zaproszenie na uroczystości związane z kanonizacją Jana Pawła II
Krościenko.VII rocznica śmierci Papieża
Zespół w Zakopanem
Warsztaty w Irlandii
Zakończył się Festiwal Strefa Chwały 2011
Festiwal Strefa Chwały
Beatyfikacja Jana Pawła II
VI rocznica śmierci JP II Stary Sącz, Rytro
Zagłosuj na nasz utwór pt."Papież"
Cudowny koncert "Rodzina miłością silna"
Koncert ku czci św. Kingi
Koncert na PDM i w Miłosierdziu Bożym w St. Sączu
Rekolekcje i warsztaty gospel w Gródku
V rocznica śmierci Jana Pawła II
IRLANDIA- artykuł
Irlandia- cudowne koncerty, wspaniali ludzie.Zobacz www.youtube.com/watch?v=BljtaaQZ9m4
Ołtarz Papieski 10-cio lecie wizyty
10-cio lecie wizyty Papieża
Koncert w Staszowie
Festyn przy kościółku kolejowym
Msza Św. dla motocyklistów
02 kwietnia w Leżajsku
Nagrywamy plytę
Adoracja i koncert w Przyszowej
60-cio lecie LO w Starym Sączu
Papieskie Dni Mlodych
Koncert ewangelizacyjny w Kalwarii Zebrzydowskiej
Koncert w więzieniu
PARYŻ-FRANCJA
Rekolekcje Wielkopostne
Koncet kolęd
O nas samych
VII Dzień Papieski
VIII Rocznica wizyty Ojca Świętego
warsztaty formacyjno-muzyczne
Rocznica śmierci papieża
RZYM-WŁOCHY

Wyszukiwarka

 
2015-05-09 koncert w Nałęczowie


Starosądeccy licealiści i zespół Pokolenie JP II w Nałęczowie. Powoli mija rok od kanonizacji Jana Pawła II, ale niezmiennie jest to wydarzenie, które wciąż głęboko przeżywamy i dzielimy się radością, że ten Święty był wśród nas w Starym Sączu. Z tej okazji 25 kwietnia 2015 r. wyruszyliśmy z młodzieżą Liceum Ogólnokształcącego im. Marii Skłodowskiej-Curie w Starym Sączu i zespołem Pokolenie JP II do dalekiego Nałęczowa(woj.lubelskie), by dać świadectwo wierności nauce Jana Pawła II Wielkiego. Organizatorem wyjazdu był pan Mieczysław Zagórowski - nauczyciel LO, a zarazem opiekun zespołu Pokolenie JP II, działającego przy liceum i parafii pod wezwaniem św. Elżbiety w Starym Sączu. Emocje , które towarzyszyły uczestnikom wyjazdu były ogromne. Nałęczów powitał nas piękną pogodą , wspaniałą scenerią oraz bardzo miłym przyjęciem ze strony pracowników Nałęczowskiego Ośrodka Kultury.
Zgromadzonej publiczności zaprezentowaliśmy widowisko słowno- muzyczne pt. „Święci nie przemijają”, przygotowane przez panią Małgorzatę Jawor i panią Teresę Szewczyk wraz z młodzieżą licealną z Koła Teatralnego oraz zespołem Pokolenie JP II. W naszym imieniu publiczność powitał ks. Paweł Gruszka, opiekun duchowy zespołu, który wspierał nas w tym przedsięwzięciu. W widowisku wzięli udział również przedstawiciele harcerzy z V Nowosądeckiej Drużyny Harcerskiej „Sokoły” działającej przy Szkole Podstawowej w Starym Sączu.
U wielu osób z publiczności było widać łzy wzruszenia, kiedy wspominaliśmy chwile wyboru Karola Wojtyły na papieża, czy Jego pielgrzymki do Polski. Z uśmiechem przyjmowano wspominane anegdoty związane z Janem Pawłem II czy wreszcie kremówki. Gorącymi oklaskami nagradzano utwory wykonywane przez zespół Pokolenie JP II. Wyjątkowa była chwila, kiedy wszyscy zapaliliśmy świece i wspólnie z publicznością zaśpiewaliśmy ulubioną pieśń Karola Wojtyły „Barkę”.
Na koniec serdeczne słowa podziękowania skierowała do nas dyrektor Nałęczowskiego Ośrodka Kultury pani Jadwiga Sawa – Bednarczyk, która zaprosiła nas do ponownego przyjazdu do Nałęczowa i każdemu wręczyła pamiątkowe upominki.
Cudowne chwile przeżyte w Nałęczowie są potwierdzeniem, że nauka Świętego Jana Pawła II to nasze dziedzictwo i zobowiązanie do życia według słów: „Święci nie przemijają. Święci żyją świętymi i pragną świętości.”

....
© Wszelkie prawa zastrzezone     INTERAKTYWNA POLSKA
Webmaster: IAP