Portal - Stary Sącz
polski Strona główna
Czwartek - 17 czerwca 2021 Laury, Leszka, Marcjana      "Jako przeciwwagą dla tak wielu trudów życia niebo dało człowiekowi trzy rzeczy: nadzieję, sen, i śmiech". Immanuel Kant Zespół Pokolenie Jana Pawła II

Aktualności
Irlandia po raz drugi
Zaproszenie do zespołu
ŚDM z Pokoleniem JP2
Zdjęcia z 10-cio lecia w galerii
10-cio lecie zespołu
koncert w Nałęczowie
Kanonizacja JP II
Zaproszenie na uroczystości związane z kanonizacją Jana Pawła II
Krościenko.VII rocznica śmierci Papieża
Zespół w Zakopanem
Warsztaty w Irlandii
Zakończył się Festiwal Strefa Chwały 2011
Festiwal Strefa Chwały
Beatyfikacja Jana Pawła II
VI rocznica śmierci JP II Stary Sącz, Rytro
Zagłosuj na nasz utwór pt."Papież"
Cudowny koncert "Rodzina miłością silna"
Koncert ku czci św. Kingi
Koncert na PDM i w Miłosierdziu Bożym w St. Sączu
Rekolekcje i warsztaty gospel w Gródku
V rocznica śmierci Jana Pawła II
IRLANDIA- artykuł
Irlandia- cudowne koncerty, wspaniali ludzie.Zobacz www.youtube.com/watch?v=BljtaaQZ9m4
Ołtarz Papieski 10-cio lecie wizyty
10-cio lecie wizyty Papieża
Koncert w Staszowie
Festyn przy kościółku kolejowym
Msza Św. dla motocyklistów
02 kwietnia w Leżajsku
Nagrywamy plytę
Adoracja i koncert w Przyszowej
60-cio lecie LO w Starym Sączu
Papieskie Dni Mlodych
Koncert ewangelizacyjny w Kalwarii Zebrzydowskiej
Koncert w więzieniu
PARYŻ-FRANCJA
Rekolekcje Wielkopostne
Koncet kolęd
O nas samych
VII Dzień Papieski
VIII Rocznica wizyty Ojca Świętego
warsztaty formacyjno-muzyczne
Rocznica śmierci papieża
RZYM-WŁOCHY

Wyszukiwarka

 
2020-01-21 Irlandia po raz drugi


Zespół muzyczny „Pokolenie JP2” w Irlandii.
Zespół muzyczny „Pokolenie JP2” działający przy LO i Parafii Św. Elżbiety w Starym Sączu wrócił z koncertu z Irlandii, gdzie został zaproszony przez Wspólnotę Polonijną działającą przy kościele w Sligo na „Polską Majówkę” organizowaną z okazji Święta Konstytucji 3-go maja, oraz Święta Polonii w 100 Rocznicę Odzyskania Niepodległości. Sejm Rzeczpospolitej Polskiej reprezentował poseł Pan Jan Duda, który w oficjalnej części patriotycznej, po odśpiewaniu hymnu przeczytał preambułę Konstytucji , oraz złożył życzenia całej Polonii zamieszkałej w Irlandii.
Wspaniale zorganizowana impreza przyciągnęła setki Polaków. Majówka rozpoczęła się Polsko- Irlandzką Mszą Św. Po wzruszającej części patriotycznej na zebranych czekało mnóstwo różnych atrakcji w postaci występów artystycznych, zabaw dla dzieci, loterii. Był obficie zaopatrzony grill, były ciasta, zimne i gorące napoje .Na kiermaszu można było za grosze kupić wiele ciekawych rzeczy. Były również gadżety z symbolami barw Polski - chorągiewki , opaski, szaliki, czapki itp.,dzięki czemu na pikniku zrobiło się biało- czerwono.
Zespół „ Pokolenie JP2” wystąpił jako specjalny gość z Polski i był główną atrakcją „Majówki”. Koncert składał się z dwóch części. W pierwszej części zaprezentowane zostały utwory głównie z płyty zespołu pt” Nie lękajcie się być świętymi”.W drugiej części koncertu zespół zaprosił wszystkich do wspólnego śpiewania i tańców ,prezentując znane polskie piosenki biesiadne.
Chcieliśmy serdecznie podziękować rodzinom, które organizowały tą imprezę, a zarazem gościły nas w swoich domach przez 5 dni. Cudowni ludzie. Było to kilka bogatych w atrakcje dni, dzięki czemu mogliśmy zobaczyć wiele pięknych miejsc jak np. klify, plaże, miejsca historyczne oraz wiele innych. Instrumentaliści z naszego zespołu, wraz z irlandzkimi muzykami zagrali również wspólne mini koncerty na irlandzką nutę w pubach. Nie bez znaczenia jest fakt, że przez cały pobyt mieliśmy wspaniałą słoneczną pogodę, co w Irlandii jest rzadkością.
Wyjazd nie mógłby się odbyć bez dofinansowania ze stony sponsorów,dlatego w tym miejscu chcemy podziękować Panu Staroście Markowi Pławiakowi, Panu Burmistrzowi Starego Sącza Jackowi Lelkowi, oraz Prezesowi Banku Spółdzielczego w Starym Sączu Panu Wojciechowi Kulakowi. Dziękujemy Księdzu Proboszczowi Markowi Taborowi za pomoc w organizacji tego wyjazdu.
Skład zespołu: opiekun,gitara elektroakustyczna- Mieczysław Zagórowski, klawisze-Kamil Zabłocki, gitara basowa- Marcin Essen, perkusja-Łukasz Pustułka, skrzypce- Justyna Zawiślan, Julia Mazurek, wokal- Ola Kłodnicka, Kasia Pawlik, Kamila Kurowska, Kinga Kurowska

Zdjęcia w galerii


....
MZ
© Wszelkie prawa zastrzezone     INTERAKTYWNA POLSKA
Webmaster: IAP